Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy hamaki i fotele posiadają w zestawie akcesoria potrzebne do montażu?

Hamaki i fotele nie posiadają w zestawie akcesoriów montażowych, należy je dokupić osobno w dziale akcesoria. Wyjątkiem są hamaki turystyczne Colibri, fotele outdoorowe ZunZun i niektóre jaskinie dziecięce Joki - te modele posiadają zintegrowany system montażowy. Dopuszczalne jest użycie już posiadanych haków lub ich zakup w markecie budowlanym, należy jednak pamiętać aby sprawdzić ich wytrzymałość. Nie odpowiadamy za szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego montażu i montażu na akcesoriach kupionych w innych sklepach.

Czy poduszki do fotela hamakowego lub hamaka są potrzebne?

Poduszki do foteli hamakowych i hamaków przeznaczone są do zwiększenia komfortu użytkowania, jednak jest to kwestia do której należy podejść indywidualnie. Z prowadzonych przez nas statystyk wynika że większość naszych klientów wybiera fotele bez poduszek i nie dokupuje ich w najbliższym czasie, wynika z tego że fotele z naszej oferty są na tyle wygodne że nie ma potrzeby ich ulepszać. Jednak jeśli fotel hamakowy ma się ładnie prezentować wisząc swobodnie (bez obciążenia) to poduszki z pewnością poprawią wygląd i podkreślą jego obecność w aranżowanym wnętrzu lub ogrodzie.

Fotele hamakowe (poza kilkoma wyjątkami) są sprzedawane bez poduszek, nawet jeśli widnieją one na zdjęciach produktowych. Informację o tym czy poduszki stanowią zestaw znajdują się w opisie lub danych technicznych w karcie produktu, w razie niepewności prosimy skontaktować się z nami. Poduszki można osobno dokupić w dziale akcesoria / poduszki hamakowe.

Jaką markę wybrać / która jest lepsza?

Pytanie bardzo często zadawane przed zakupem przez naszych klientów, niestety zostanie w dalszym ciągu bez jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z faktu że każdy produkt w naszej ofercie jest markowy, wysokiej jakości i wyprodukowany przez firmy specjalizujące się od lat w produkcji hamaków, foteli hamakowych lub stojaków. Nie prowadzimy sprzedaży produktów jakości marketowej. Oczywiście bardzo często polecamy konkretną markę lub inną odradzamy, ale tylko w sytuacji kiedy znamy dokładne wymagania i oczekiwania. Mimo że z kilkoma markami jesteśmy mocno związani to staramy się ich nie faworyzować, zawsze uczciwie polecamy produkt, który będzie najbardziej dopasowany do potrzeb klienta. Zatem w razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami :)

Czy drewniane stojaki na hamak są impregnowane?

W karcie produktu każdego drewnianego stojaka jest informacja o tym czy stojak posiada impregnację. Jednak od początku istnienia naszego sklepu nigdy nie mieliśmy w ofercie stojaka nie posiadającego impregnacji. Bardzo często nasi Klienci pytają o impregnację po otrzymaniu stojaka, po rozpakowaniu i dotknięciu drewna mają wątpliwości. Wynika to z faktu że drewno wygląda jak surowe i nie posiada żadnej zewnętrznej warstwy ochronnej. Aktualnie wszystkie stojaki w naszej ofercie są impregnowane przez producentów metodą kąpielową (zanurzeniową) lub ciśnieniową. Są to profesjonalne metody, które gwarantują najlepsze zabezpieczenie drewna przez wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takie jak wilgoć, pleśnie czy insekty. Obie metody mają na celu wprowadzenie impregnatu wgłąb struktury drewna i zabezpieczenie go w całości, po takim zabiegu drewno zmienia delikatnie swój odcień ale jego struktura pozostaje widoczna i matowa. Bardzo często impregnacja kojarzy się z grubą warstwą bejcy lub innego środka pokrywającego tylko zewnętrzną warstwę, jednak nie jest to najlepsza metoda i wymaga corocznych poprawek. Producencie zazwyczaj dopuszczają samodzielne pomalowanie stojaka na przykład w celu zmiany kolory, sugerujemy jednak uzgodnić tą czynność w celu zachowania gwarancji.

Czy hamaki i fotele hamakowe można prać w pralce?

Dopuszczalne jest pranie hamaków i foteli hamakowych w pralce, jednak zalecana jest szczególna ostrożność. Należy używać łagodnego cyklu i w miarę możliwości jak najniższej temperatury (maksymalnie 30°), wirowanie należy również nastawić na najmniejsze obroty. Środki do prania nie powinny być bardzo agresywne. Sznurki powinny być związanie nitką lub sznurkiem w celu uniknięcia zaplątania. Jeśli hamak po wypraniu ma być schowany i nie używany przez dłuższy czas należy upewnić się że jest zupełnie suchy, spakowanie lub zwinięcie wilgotnego hamaka naraża go na zniszczenie. Hamaki z drążkiem z reguły nie nadają się prania w pralce ze względu na stałe połączenie materiału z drewnianymi drążkami, związanie węzłów w prawidłowy sposób po praniu może okazać się niemożliwe. W przypadku tego typu hamaka zalecamy pranie ręczne lub usuwanie zabrudzeń miejscowo.

Dlaczego drewniane stojaki hamakowe (lub inne drewniane produkty) są ciemniejsze od tych przedstawionych na zdjęciach?

Drewniane produkty poddawane są impregnacji metodą kąpielową (zanurzeniową) w celu zabezpieczenia drewna przed warunkami atmosferycznymi, pleśniami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Impregnat nadaje drewnu ciemny (oliwkowy) kolor, który po kontakcie z promieniami UV jaśnieje. Impregnacja w fabryce odbywa się bez kontaktu ze światłem dziennym, na ostatnim etapie produkcji stojaki lub fotele pakowane są w kartony a później trafiają do klientów. W całym tym procesie drewno nie ma kontaktu ze światłem, dlatego po ich wypakowaniu mogą być ciemniejsze.

Dlaczego zamówiony hamak ma mniejszą długość od tej podanej w danych technicznych

Większość hamaków (nie wszystkie) produkowanych jest w taki sposób, by docelową długość uzyskały po kilku użyciach. Ma to na celu uniknięcie przykrych sytuacji, kiedy to hamak może po jakimś czasie okazać się zbyt długi i uniemożliwić poprawne zawieszenie w stojaku lub pomiędzy innymi elementami montażowymi.