Hamaki dla dzieci

Hamak dla dzieci

Hamaki dla dzieci są doskonałym dodatkiem do aranżacji pokoju dziewczynki lub chłopca, niezależnie od wieku. Większości z nas hamak kojarzy się w pierwszej kolejności z leniuchowaniem, to oczywiste że do tego służy. Jednak w przypadku dzieci, które dzień spędzają bardzo aktywnie leżenie jest formą regeneracji i wyciszenia, hamak to również miejsce schronienia przed całym światem dosłownie i w przenośni. Maluchy potrzebują takiego miejsca. Do czego jeszcze może posłużyć hamak w pokoju dziecka? Przede wszystkim do zabawy, wymusza aktywność fizyczną i uczy kreatywności, można go wykorzystać naprawdę na różne sposoby. Hamak dziecięcy rozwija zmysł równowagi i koordynację ruchową, to bardzo ważne w okresie wczesnego dzieciństwa.


Hamak w pokoju dziecka

Rodzice coraz częściej decydują się na hamak w pokoju swojej pociechy, poza funkcja użytkową wprowadza on do aranżacji dużo świeżości i mocno akcentuje dziecięcy charakter wnętrza. Czy hamak można powiesić w każdym pokoju? Z jednej strony zajmuje on bardzo dużo miejsca (w zależności od modelu jest to długość od 200 cm do nawet 280 cm), ale należy pamiętać że można go w każdej chwili ściągnąć, hamak nie jest ciężkim meblem postawionym na stałe, tak jak w przypadku biurka czy szafy. Jeśli jesteś przed remontem i szukasz pomysłu na umeblowanie pokoju dziecięcego to bardzo fajnym pomysłem jest zakup łóżka piętrowego na antresoli, w dolnej części idealnie wkomponuje się hamak.

Czy hamak dziecięcy jest bezpieczny?

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jest montaż lin do ściany, należy wykonać tą czynność bardzo starannie i przetestować przed oddaniem do użytku. Kolejną bardzo ważną sprawą jest dostosowanie wysokości zawieszenia do wieku, młodsze dzieci powinny leżeć w odległości maksymalnie 10 cm nad ziemią. Nadzór osoby dorosłej podczas zabawy jest również wskazany, oczywiście każde dziecko jest inne i rodzic sam powinien zadecydować na ile może dziecku pozwolić. Większość hamaków dedykowanych najmłodszym użytkownikom jest pozbawiona tak zwanych sznurów mocujących, w które mógłby się maluch zaplątać. Należy również zaznaczyć że hamak nie obciąża kręgosłupa i innych części ciała, a leżenie w nim wpływa korzystnie na postawę ciała.

Hamak dla dzieci znajdzie również zastosowanie w hotelowych bawialniach, przedszkolach i salach zabaw. W takich miejscach często wymagane są certyfikaty bezpieczeństwa, część produktów z naszej oferty może się pochwalić takimi odznaczeniami. Nasze produkty wykorzystują również gabinety zajmujące się terapią sensoryczną i rehabilitacją.

Z czego powinien być wykonany hamak dla dzieci?

Dzieci mają delikatną skórę, często również towarzyszy im nadwrażliwość lub atopowe zapalenie skóry. Hamaki powinny być wykonane z jakościowej bawełny, która jest miękka i nie podrażnia skóry. Wyjątkiem są produkty dedykowane do użytku na zewnątrz, na przykład w ogrodzie, są wykonane z poliestru lub mieszanki bawełniano-poliestrowej dla zwiększenia odporności i trwałości. Barwniki użyte do nadania koloru muszą być wolne od zakazanej chemii i substancji alergicznych. Niestety na rynku bardzo często pojawiają się tanie produkty, które nie spełniają żadnych norm a ich wycofanie następuje dopiero po nieprzyjemnych konsekwencjach ich użytkowania.

Podsumowując. Hamak dla dziecka to nie tylko ogrodowa zabawka ale również praktyczny mebel do pokoju, który niesie ze sobą wiele korzyści i radości.