Hamaki dwuosobowe

Hamak dwuosobowy

Szukasz wygodnego hamaka dwuosobowego? Jesteś w dobrym miejscu. Hamaki dwuosobowe oferowane w naszym sklepie są niezwykle wytrzymałe i na tyle szerokie, by pomieścić komfortowo dwie dorosłe osoby. Hamakowanie w towarzystwie bliskiej osoby daje okazję do wspólnych rozmów,  żartów a czasem nawet do omówienia poważniejszych spraw. A może krótka drzemka? Hamak dwuosobowy niewątpliwie zbliża ludzi, wybierz więc wyjątkowy model, który będzie Wam towarzyszył przez długie lata, dostarczając wiele radości i okazji do leniuchowania w ogrodzie lub w pokoju.


Hamaki dwuosobowe

Hamak dwuosobowy to jeden z najpopularniejszych typów hamaka wybieranego przez naszych klientów. Dlaczego? Powodów jest kilka.

-Hamak 2 osobowy jest większy i co za tym idzie wygodniejszy, nawet jeśli jesteś singlem lub lubisz wypoczywać w samotności. Łatwiej zmienić pozycję lub rozprostować nogi.

-Jeśli nie potrzebujesz w tym momencie tak dużego hamaka to i tak warto rozważyć zakup modelu dla dwóch osób, jeśli za rok pojawi się partner do hamakowania lub powiększy Ci się rodzina to unikniesz zbędnych wydatków. Pamiętaj że jeśli wybierzesz mniejszy model w komplecie ze stelażem to nie zawiesisz już na nim hamaka podwójnego.

- Nie ma nic lepszego od dzielenia się z drugą osobą radością i szczęściem, a właśnie bujanie w hamaku wywołuje u nas tak pozytywne emocje.

- Jeśli masz dzieci to wiesz doskonale że wylegiwanie się bez nich jest niemal niemożliwe. Jest szansa że maluchy uspokoją się podczas kołysania a może nawet zasną :)

- Duży hamak można wykorzystać jako fotel, siadając na nim wszerz. Szeroki materiał posłuży równocześnie jako siedzisko i oparcie.

- Różnica w cenie pomiędzy wersją jedno a dwuosobową jest często niewielka.

Oczywiście rozumiemy że są sytuacje, w których mniejszy hamak sprawdzi się lepiej lub nie ma możliwości zawieszenia większego. Nie mniej jednak warto jest rozważyć zakup hamaka dla dwojga.

Jakie są typy hamaków 2-osobowych? W zależności od konstrukcji, materiału wykonania, przeznaczenia i sposobie zawieszenia można wyróżnić kilka podstawowych modeli:

Hamak dwuosobowy ogrodowy - charakteryzuje się zwiększoną odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i jest szybkoschnący. Kolory nie blakną pod wpływem działania promieni słonecznych.

Hamak dwuosobowy ze stelażem - Jest to komplet gotowy do użytkowania niemal w każdym miejscu, bez potrzeby posiadania odpowiednio mocnych drzew lub innych konstrukcji. Zaletą jest możliwość szybkiej zmiany miejsca wypoczynku.

Hamak dwuosobowy z moskitierą - Jeśli wyjątkowo nie lubisz owadów to taki model z pewnością przypadnie Ci do gustu. Niestety najczęściej są to modele przeznaczone na wyprawy do krajów tropikalnych. Wykonane są ze sztucznych materiałów.

Hamak dwuosobowy z drążkiem / poprzeczką - Model ten posiada bardziej naprężony materiał, co za tym idzie leży się bardziej na płasko. Na pewno będzie lepszy dla miłośników zażywania kąpieli słonecznych. Jedna wada, jest bardziej wywrotny.

Hamak dwuosobowy brazylijski - oryginalny model wykonany ręcznie przez mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Często posiada tradycyjne zdobienia w formie markram lub falban.

Hamak dwuosobowy sznurkowy / siatkowy - wykonany z bawełnianych lub poliestrowych sznurków, przypomina sieć rybacką. Bardzo popularny w Meksyku. Jest bardzo rozciągliwy i elastyczny, dla jednych to zaleta a dla innych wada. Zdecydowaną zaletą jest duża przewiewność i odpowiednia cyrkulacja powietrza podczas leżakowania w upalne dni.

Hamak dwuosobowy turystyczny - skierowany do osób aktywnie spędzających czas, amatorsko lub zawodowo. Jest bardzo lekki, nieprzemakalny i zajmuje niewiele miejsca po złożeniu.

Jakie wymiary ma hamak podwójny? Nie ma znormalizowanych parametrów, każdy producent projektuje je trochę inaczej ale można przyjąć przybliżone wymiary:

Długość - od 300 cm do 370 cm

Szerokość - od 140 cm do 170 cm

Dopuszczalne obciążenie - od 140 kg do 180 kg

Jak położyć się we dwoje w hamaku? Wydawać by się mogło że tego typu mebel wypoczynkowy nie jest przeznaczony dla dwóch osób, jednak jeśli położymy się nieprawidłowo to nawet w pojedynkę będzie mało komfortowo. Przyjęta jest zasada że w hamaku kładzie się w tak zwanej pozycji diagonalnej, czyli na skos. Taka pozycja jest najwygodniejsza i gwarantuje prawidłowe rozciągnięcie płótna. Przyjęcie pozycji diagonalnej we dwoje nie jest już takie oczywiste, oby osiągnąć taki efekt należy położyć się po przeciwnych końcach i stronach hamaka z nogami skierowanymi ku środkowi. Oczywiście w praktyce każdy znajdzie z czasem najwygodniejszą pozycję dla siebie i partnera, to wymaga trochę gimnastyki. Można również usiąść jak na fotelu z nogami poza hamakiem, taka forma jest coraz bardziej popularna, przecież nie zawsze mamy ochotę na leżenie.

Hamak 2-osobowy daje wiele radości z użytkowania i okazje na spędzenie czasu we dwoje, z partnerem, przyjacielem lub dzieckiem. Z jego pomocą można stworzyć romantyczny kącik w ogrodzie lub miejsce do spotkań i relaksu. W odróżnieniu od klasycznych mebli wypoczynkowych, hamak jest o wiele bardziej wygodny i co ważne pozwala na przyjęcie zdrowej i naturalnej pozycji ciała. Do zawieszenia potrzebne są dwa drzewa lub inne stabilne konstrukcje, wykorzystać do tego można elementy architektury ogrodowej. W przypadku problemów ze znalezieniem odpowiednich punktów montażu, można skorzystać ze stelaża na hamak.