Hamaki i huśtawki dla dzieci


Hamaki, huśtawki i wiszące fotele hamakowe dla dzieci

Ta kategoria sklepu poświęcona jest najmłodszym użytkownikom wiszących mebli. Oferowane w sklepie hamaki, huśtawki i wiszące fotele hamakowe dla dzieci posiadają odpowiednie atesty i są bezpieczne w użytkowaniu. W zależności od materiału z którego zostały wykonane, mogą być użytkowane w pokoju dziecięcym, przedszkolu czy sali zabaw ale też na zewnątrz, w ogrodzie lub na tarasie i balkonie.

Huśtanie

Huśtanie i bujanie zawsze kojarzy się z dzieciństwem, każde dziecko spędziło wiele niezapomnianych chwil na placach zabaw, na których obowiązkowo znajdują się huśtawki. W życiu dorosłym większość z nas bardzo chętnie siada na huśtawce jeśli tylko nadarzy się okazja, zawsze temu towarzyszy dobry humor i uśmiech od ucha do ucha. Udowodnione jest że huśtanie powoduje wydzielanie tak zwanych hormonów szczęścia, można więc zaryzykować stwierdzeniem że huśtawki są lekarstwem na obniżony nastrój i różne towarzyszące nam w życiu codziennym lęki.

Jeszcze 30 lat temu mało kto posiadał huśtawkę we własnym pokoju, jeśli ktoś posiadał ogródek to czasem rodzice postarali się taką wykonać samodzielnie, z opony lub kawałka deski. Z czasem huśtawki domowe zrobiły się niezwykle popularne a ich konstrukcje zaczęły dzielić pewne cechy z hamakami i fotelami wiszącymi, czasem trudno jest jednoznacznie skategoryzować dany produkt. Aktualnie możemy się spotkać z przeróżnymi nazwami: kokony, bujawki, bocianie gniazda, jaskinie, wiszące namioty czy fotele hamakowe - wszystkie te produktu mają przynajmniej jedną wspólną cechę jaką jest huśtanie. W dzisiejszych czasach huśtawka lub tradycyjny hamak w pokoju dziecka nie jest niczym dziwnym, dzięki niej pokój malucha staje się prawdziwym rajem i placem zabaw.

Czy huśtawki i hamaki dla dzieci są bezpieczne?

Mimo że markowe produkty posiadają często atesty bezpieczeństwa a akcesoria montażowe są niezwykle wytrzymałe to my jako rodzice nie możemy zapominać o bezpieczeństwie dzieci. Bardzo istotną sprawą jest kupno odpowiedniego produktu dostosowanego do wieku dziecka, dla przykładu huśtawka "deska" nie jest odpowiednia dla dzieci poniżej 3 roku życia, brak oparcia może skończyć się upadkiem. Bardzo ważną kwestią jest również wysokość zawieszenia, którą należy dostosować do wzrostu, dziecko powinno samodzielnie umieć zejść z huśtawki lub fotela a w razie upadku nie powinno znajdować się bardzo wysoko. Miejsce zawieszenia powinno być przemyślane, nie powinno znajdować się w pobliżu mebli z ostrymi krawędziami, kaloryfera lub szklanych witryn. Małe dzieci podczas huśtania powinny znajdować się zawsze pod opieką osoby dorosłej lub co najmniej starszego (odpowiedzialnego) rodzeństwa.

Zawieszenie huśtawki i fotela dla dzieci

Zawieszenie huśtawki lub fotela nie jest niczym skomplikowanym, jednak należy do tego podejść bardzo poważnie. W marketach można znaleźć liny i tak zwane haki huśtawkowe, niestety często nie jest na nich podane dopuszczalne obciążenie jakie są w stanie wytrzymać. My polecamy markowe zestawy do zawieszenia huśtawek, są one znacznie droższe ale posiadają atesty bezpieczeństwa i jasno jest opisane ich przeznaczenie i udźwig - można je znaleźć w kategorii "akcesoria". Przed rozpoczęciem montażu należy zastanowić się nad dokładnym miejscem zawieszenia, bezpiecznym i zapewniającym odpowiednią przestrzeń wokół. W zależności od rodzaju zestawu sam montaż do sufitu przebiega różnie, czasem jest to mocowanie na jeną śrubę a czasem na cztery. Kolejnym etapem jest połączenie elementu podsufitowego z wiszącym meblem za pomocą liny. Przed pierwszym użyciem rodzic powinien upewnić się że huśtawka jest prawidłowo zawieszona. Hamaczek dla dziecka montuje się bardzo podobnie tyle że do ścian i potrzebne są dwa punkty mocowania. Wymaga on znacznie więcej wolnego miejsca w pokoju dziecka, należy jednak pamiętać że miejsce można łatwo odzyskać ściągając hamak, nie jest to mebel zamocowany na stałe, zresztą w przypadku foteli jest tak samo.