Fotele hamakowe

Fotele hamakowe i wiszące krzesła brazylijskie

Kategoria w pełni poświęcona oryginalnym fotelom hamakowym i krzesłom brazylijskim. W ofercie naszego sklepu posiadamy duży wybór modeli w różnych kolorach i rozmiarach. Większość wykonana ręcznie w Brazylii, Kolumbii i Meksyku tradycyjnymi technikami, które gwarantują wyjątkowy komfort i najwyższą jakość w każdym nawet najmniejszym detalu. Wiele z naszych produktów posiada certyfikaty FSC i Oeko-Tex, które świadczą o bezpieczeństwie i produkcji w sposób przyjazny naszej planecie. Jeśli szukasz fotela do domu lub mieszkania, to doskonale spiszą się te wykonane z bawełny, są miękkie i przyjemne w dotyku. Fotel z mieszanki bawełny i poliestru lub innych syntetycznych włókien idealnie sprawdzi się w ogrodzie, lub na balkonie gdzie nie będzie mu straszny deszcz i promienie UV. Brazylijskie krzesła i fotele hamakowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych hamaków, jednak zajmują o wiele mniej miejsca i są mniej wymagające w kwestii montażu.

Fotele hamakowe

Fotele hamakowe to meble, które posiadają cechy foteli wiszących, hamaków, huśtawek i leżaków. W zależności od materiałów z jakich zostały wykonane możemy je podzielić na wypoczynkowe meble ogrodowe, na patio czy taras ale też do domu i mieszkania. Współpracujemy tylko z najlepszymi i sprawdzonymi producentami jak La Siesta, Koala, Jobek i Amazonas, których produkty są wyjątkowo wytrzymałe i wykonane (najczęściej ręcznie) z największą starannością i dbałością o detale. Fotele hamakowe doskonale sprawdzą się podczas odpoczynku w domowym zaciszu po ciężkim dniu w pracy, ale również dostarczą wiele radości i zabawy całej rodzinie, dużym jak i małym użytkownikom. Większość modeli dostępnych jest w kilku a nawet kilkunastu opcjach kolorystycznych, dlatego fotele można z łatwością dobrać do aranżacji klasycznych, nowoczesnych czy nawet industrialnych i typu loft.

Fotele brazylijskie

Ten typ fotela nazywany jest na różne sposoby, najbardziej jednak przyjęła się nazwa fotele brazylijskie, choć nie wszystkie pochodzą z Brazylii. W naszej ofercie posiadamy również fotele pochodzące z innych części Ameryki Południowej, każdy jest wyjątkowy i oryginalny, wykonany w tradycyjny sposób przez lokalnych rzemieślników. Wiedza o produkcji foteli brazylijskich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie przez rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Fotele brazylijskie w ciągu ostatniej dekady stały się bardzo popularne i pojawiły się niemal na całym świecie. Można je spotkać w kawiarniach, hotelach i poczekalniach, ale największą przebojowością cieszą się w ogrodzie, na balkonie i w pokoju. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych hamaków, którym zawdzięczają swoją konstrukcję, jednak w odróżnieniu od nich nie potrzebują aż tak dużej przestrzeni do zawieszenia.

Huśtawka brazylijska

Co się kryje za nazwą huśtawka brazylijska? Huśtawka brazylijska to nic innego jak fotel hamakowy, fotel brazylijski czy fotel wiszący. Takie nazewnictwo pojawiło się ze względu na fakt, że w fotelu tym poza relaksowaniem się, można się również huśtać. Oczywiście należy przy tym huśtaniu zachować zdrowy rozsądek, nie jest to typowa huśtawka. Fotel brazylijski właściwie przeznaczony jest do delikatnego bujania, które zamiast wiatru we włosach ma zapewnić odprężenie, uspokojenie i komfortowe miejsce na chwilę odpoczynku. Mimo że nazwa huśtawka brazylijska zagościła już w różnych ofertach na stałe,  to my jednak namawiamy, aby dla własnego bezpieczeństwa traktować go jak bujak brazylijski.