Fotele hamakowe

Fotele hamakowe i wiszące krzesła brazylijskie

Kategoria w pełni poświęcona oryginalnym fotelom hamakowym i krzesłom brazylijskim. W ofercie naszego sklepu posiadamy duży wybór modeli w różnych kolorach i rozmiarach. Większość wykonana ręcznie w Brazylii, Kolumbii i Meksyku tradycyjnymi technikami, które gwarantują wyjątkowy komfort i najwyższą jakość w każdym nawet najmniejszym detalu. Wiele z naszych produktów posiada certyfikaty FSC i Oeko-Tex, które świadczą o bezpieczeństwie i produkcji w sposób przyjazny naszej planecie. Jeśli szukasz fotela do domu lub mieszkania, to doskonale spiszą się te wykonane z bawełny, są miękkie i przyjemne w dotyku. Fotel z mieszanki bawełny i poliestru lub innych syntetycznych włókien idealnie sprawdzi się w ogrodzie, lub na balkonie gdzie nie będzie mu straszny deszcz i promienie UV. Brazylijskie krzesła i fotele hamakowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych hamaków, jednak zajmują o wiele mniej miejsca i są mniej wymagające w kwestii montażu.

Fotele hamakowe

Fotele hamakowe to meble, które posiadają cechy foteli wiszących, hamaków, huśtawek i leżaków. W zależności od materiałów z jakich zostały wykonane możemy je podzielić na wypoczynkowe meble ogrodowe, na patio czy taras ale też do domu i mieszkania. Współpracujemy tylko z najlepszymi i sprawdzonymi producentami jak La Siesta, Koala, Jobek i Amazonas, których produkty są wyjątkowo wytrzymałe i wykonane (najczęściej ręcznie) z największą starannością i dbałością o detale. Fotele hamakowe doskonale sprawdzą się podczas odpoczynku w domowym zaciszu po ciężkim dniu w pracy, ale również dostarczą wiele radości i zabawy całej rodzinie, dużym jak i małym użytkownikom. Większość modeli dostępnych jest w kilku a nawet kilkunastu opcjach kolorystycznych, dlatego fotele można z łatwością dobrać do aranżacji klasycznych, nowoczesnych czy nawet industrialnych i typu loft.

Fotele brazylijskie

Ten typ fotela nazywany jest na różne sposoby, najbardziej jednak przyjęła się nazwa fotele brazylijskie, choć nie wszystkie pochodzą z Brazylii. W naszej ofercie posiadamy również fotele pochodzące z innych części Ameryki Południowej, każdy jest wyjątkowy i oryginalny, wykonany w tradycyjny sposób przez lokalnych rzemieślników. Wiedza o produkcji foteli brazylijskich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie przez rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Fotele brazylijskie w ciągu ostatniej dekady stały się bardzo popularne i pojawiły się niemal na całym świecie. Można je spotkać w kawiarniach, hotelach i poczekalniach, ale największą przebojowością cieszą się w ogrodzie, na balkonie i w pokoju. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych hamaków, którym zawdzięczają swoją konstrukcję, jednak w odróżnieniu od nich nie potrzebują aż tak dużej przestrzeni do zawieszenia.