Stojaki na hamak - drewniane

Stojak na hamak

Szukasz stojaka na hamak? W ofercie naszego sklepu znajdziesz markowe stojaki na hamak wykonane z naturalnego drewna. Różne wielkości stojaków dedykowane są do konkretnych rozmiarów hamaka, co znacznie ułatwi odpowiedni wybór. Oferowane tu stojaki na hamak są bardzo wytrzymałe i stabilne, a dzięki profesjonalnej impregnacji posłużą długie lata bez oznak zużycia. Nasze stojaki do hamaków idealnie sprawdzą się w ogrodzie, na tarasie lub na dużym balkonie.


Drewniane stojaki na hamak

Własny ogród to idealne miejsce do wypoczynku w hamaku, można choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i poczuć się jak na karaibskiej plaży. Co jednak w sytuacji kiedy w ogrodzie nie ma drzew, lub są zbyt małe czy spróchniałe? Odpowiedź jest prosta. Znaleźć odpowiedni stojak hamakowy.

Stojak do hamaka to konstrukcja wykonana z drewnianych łuków połączonych ze sobą w taki sposób by stworzyć stabilną podstawę i dwa wyżej umieszczone punkty zawieszenia. Łuki produkuje się z drewna metodą gięcia i klejenia warstwowego, jest to proces skomplikowany i czasochłonny, za to efekt po złożeniu łuków w całość jest niesamowity. Najczęściej do produkcji wykorzystywane jest drewno świerkowe, rzadziej modrzewiowe ze względu na wysoką cenę. Każdy stojak z naszej oferty jest poddawany impregnacji metodą zanurzeniową lub ciśnieniową , jest to w pełni profesjonalna metoda polegająca na zabezpieczeniu całej masy drewna, a nie jak w przypadku malowania tylko kilku minimetrów. Impregnacja ma na celu maksymalne wydłużenie żywotności i zabezpieczenie go przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, pleśnią i mikroorganizmami. Taka metoda nie zostawia na powierzchni drewna żadnej zbędnej powłoki i pozostawia naturalny wygląd i strukturę drewna.

Stojak do hamaka - zalety

Poza wspomnianą wyżej sytuacją, kiedy nie ma możliwości zawieszenia hamaka pomiędzy drzewami lub innymi konstrukcjami stojaki posiadają inne zalety, oto kilka z nich:

- Można dowolnie zmieniać miejsce wypoczynku. Czasem w słońcu a czasem w cieniu, lub schować się przed ulewnym deszczem.

- W okresie jesiennym stojak może posłużyć na tarasie lub nawet w domu, oczywiście jeśli się zmieści. Wyobraź to sobie, hamakowanie 365 dni w roku :)

- Drewniany stojak wraz z zawieszony hamakiem prezentuje się niezwykle efektownie, często gra główną rolę w aranżacjach terenów zielonych. Dzięki takiej konstrukcji Twój ogród nabierze świeżości i elegancji.

- Stojak można łatwo zdemontować i przewieźć w inne miejsce jeśli jest taka potrzeba, na przykład na dłuższy pobyt w domku wakacyjnym.

Jaki stojak na hamak wybrać?

Przy wyborze stojaka w pierwszej kolejności należy kierować się jego wielkością i dopuszczalnym obciążeniem, jeśli posiadasz już hamak to musisz wziąć pod uwagę jego parametry. Stojak nie może być ani za duży ani tym bardziej za mały w stosunku do hamaka. Dla przykładu jeśli posiadasz hamak dwuosobowy to stojak powinien być również przeznaczony do hamaków dwuosobowych, w naszej ofercie jest to wszystko czytelnie opisane, w razie problemów lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Czy rozłożenie stojaka hamakowego jest łatwe?

Stojaki drewniane dostarczane są w paczkach do samodzielnego montażu, niestety dostawa już rozłożonego przewyższyła by jego wartość. W każdej paczce znajduje się czytelna instrukcja montażu wraz z potrzebnymi narzędziami, nie musisz posiadać własnych kluczy czy śrubokrętów. Do montażu przyda się druga osoba, nie dlatego że trzeba się siłować ale czasem łuki są zbyt długie by równocześnie trzymać je i skręcać. Montaż trwa średnio około 20 minut, najczęściej jest tylko sześć śrub do skręcenia plus dwa elementy montażowe. Należy pamiętać że w nowo zakupionym stojaku trzeba po kilku dniach dokręcić ponownie śruby, drewno jest świeże a konstrukcja pracuje podczas użytkowania. Wskazane jest też okresowo sprawdzać elementy łączące łuki. 

Jak zawiesić hamak na stojaku drewnianym?

Zawieszenie hamaka na stojaku jest bardzo łatwe i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i siły. Każdy model z naszej oferty posiada w komplecie odpowiednie akcesoria w postaci łańcuchów, karabinków i trzpieni, za pomocą których można zawiesić hamak i wyregulować jego wysokość czy naprężenie. Wystarczy połączyć hamak ze stojakiem za pomocą specjalnych karabińczyków, to tyle.