Fotele wiszące

Wiszące fotele

W naszym sklepie znajdziesz markowe fotele wiszące o różnych kształtach i wykonane z różnego rodzaju materiałów, zarówno te zawieszane do sufitu jak i w komplecie ze stelażem. Każdy z oferowanych foteli wiszących posiada bezpieczną i bardzo wytrzymałą konstrukcję, która będzie cieszyć swym wyglądem długie lata. Fotele dzięki swojej uniwersalności można zawiesić niemal wszędzie, w ogrodzie, pokoju, na balkonie, a nawet w salonie.

Fotel wiszący dostarcza wielu korzyści

Dzięki możliwości bujania się ponad ziemią, fotel wiszący dostarcza o wiele lepszego relaksu w porównaniu z klasycznym fotelem. Kołysanie odpręża i pozwala się uspokoić, dodatkowo wzmacnia konsolidację pamięci i co najważniejsze prowadzi do lepszego snu. Fotel wiszący poza funkcją praktyczną, może stać się również główną ozdobą nowoczesnych aranżacji wnętrz i ogrodów.


Fotele wiszące

Rodzaje foteli wiszących

Fotele wiszące zyskują bardzo dużą popularność i coraz częściej możemy je spotkać w różnego typu aranżacjach wnętrz i ogrodów. Możemy wyróżnić kilka rodzajów, które zagościły na stałe w naszej ofercie:

Fotele wiszące hamakowe, które wykonane są z drewnianego drążka i materiału bawełnianego lub poliestrowego. Są najliczniejszą i najbardziej rozpoznawalną grupą foteli wiszących, produkowane są najczęściej w Brazylii i Kolumbii gdzie od stuleci wpisana są w kulturę i tradycję narodową. Ich konstrukcja jak sama nazwa wskazuje opiera się na budowie hamaka.

Fotele wiszące rattanowe i wiklinowe cechują się przede wszystkim naturalnością a dzięki wykorzystanym materiałom można uzyskać niebanalne kształty i fantazyjne wzory. Bardzo często goszczą w pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu skandynawskim, rustykalnym i prowansalskim.

Fotele podwieszane wykonane z drewna, ze względu na swoje gabaryty i wagę przeznaczone są głównie do zawieszenia na zewnątrz i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Kształtem przypominają kulę lub owal, dlatego też nazywane są często bańką (bubble) i piłką (ball). Wyposażone są często w miękkie poduszki podnoszące komfort wypoczynku.

Fotele można zawiesić na łańcuchach lub linach do sufitu lub innej konstrukcji, a w przypadku braku takiej możliwości z pomocą przyjdą specjalnie zaprojektowane stojaki z drewna lub metalu. Fotele wiszące sprawdzą się niemal wszędzie, w salonach i pokojach wypoczynkowych ale również w ogrodzie, na tarasie lub patio. Coraz częściej można z nich skorzystać w kawiarniach, restauracjach i czytelniach. Są bardzo wygodne i oferują o wiele więcej niż klasyczne fotele, dzięki wrażeniu unoszenia się w powietrzu można się głęboko zrelaksować i wrócić do wspomnień z dzieciństwa.

Najbardziej rozpoznawalnym fotelem wiszącym jest Bubble Chair zaprojektowany przez słynnego designera Eero Aarnio w latach sześćdziesiątych, jego cechą charakterystyczną jest transparentne tworzywo uformowane w bańkę a cena sięga nawet 20 tysięcy złotych. Bardzo odważną konstrukcją są fotele wiszące z lawy wulkanicznej stworzone przez studio Maffamfree, są niezwykle trwałe oraz lekkie i co najważniejsze w 100% ekologiczne. Ich forma i kształt nie ma ograniczeń, z lawy można uzyskać dowolny kształt.

Fotel wiszący do pokoju

Fotele wiszące coraz częściej zastępują klasyczne meble w pokoju wypoczynkowym lub w salonie,  są od nich wygodniejsze i prezentują się o wiele bardziej nowocześnie.  Oczywiście jeśli chcemy ugościć tyle samo osób w fotelu wiszącym co na kanapie, to potrzebujemy ich kilka, a na takie rozwiązanie można sobie pozwolić tylko w dużych wnętrzach.  Dlatego często fotel wiszący jest dodatkiem, za pomocą którego można stworzyć w pokoju romantyczny kącik do relaksu przy książce lub ulubionej muzyce. Wiszący fotel w pokoju pozwoli wypocząć po ciężkim dniu w inny sposób, bardziej odprężający i celebrujący chwilę dla siebie. Kanapa z telewizorem nie ucieknie.

Pokojowy fotel wiszący nie różni się zasadniczo od tych zawieszanych na zewnątrz, są to uniwersalne meble, z których można cieszyć się niemal wszędzie.