Hamaki dla niemowlaka

Hamak dla niemowlaka

Hamak dla niemowlaka niesie ze sobą wiele korzyści

Noworodki i niemowlaki oswajające się jeszcze ze światem zewnętrznym potrzebują dużo uwagi, poczucia bezpieczeństwa i warunków przypominających życie w brzuszku mamy. Hamaki są miękkie, otulają malucha z każdej strony, można je delikatnie bujać, wszystko to przypomina warunki panujące w łonie matki. Miniaturowe hamaczki w późniejszym czasie kształtują również zmysł równowagi i koordynację ruchową co pozytywnie wpływa na ich rozwój. Według opinii wielu rodziców hamak łagodzi kolki i niepokój, wraz z kołysaniem przychodzi ukojenie, spokój i uśmiech.


Hamak dla noworodka w mieszkaniu

Hamaki dla noworodków można zawiesić na suficie w pokoju lub do ościeżnicy drzwi za pomocą specjalnych akcesoriów. Jednak najlepszą opcją jest specjalny stelaż hamakowy. Dlaczego? Hamaczek ze stelażem można z łatwością przenosić w dowolne miejsce w domu i mieć zawsze malucha na oku. Młode mamy często nie są zwolnione z obowiązków domowych, takich jak sprzątanie, gotowanie czy prasowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można poradzić sobie z tym wszystkim i jednocześnie być cały czas przy dziecku, które często uważnie obserwuje zmagania mamusi. W ciepłe dni można pokusić się o zabranie malucha w hamaku do ogrodu lub na balkon.

Czy hamaczek dla dziecka jest bezpieczny?

Hamaczki same w sobie są bardzo bezpieczne, posiadają pasy bezpieczeństwa i jeśli prawidłowo ułożymy w nim malucha to nic mu nie będzie grozić. Największą wątpliwość może budzić ich zawieszenie na pewnej wysokości, i bardzo słusznie. Dlatego do montażu hamaczka należy używać tylko atestowanych pod kątem bezpieczeństwa specjalnych zestawów montażowych. Są to najczęściej te same akcesoria, które służą do zawieszenia hamaków dla dorosłych i wytrzymują przynajmniej 100 kilogramów obciążenia. Kolejną kwestią jest sam montaż, należy się wcześniej zorientować z czego wykonany jest sufit i czy nadaje się do zawieszenia. Dla przykładu sufit podwieszany absolutnie się do tego nie nadaje, za to beton lub drewniana belka stropowa będą idealne. W tym miejscu znowu warto wspomnieć o stelażach, które są odpowiednio skonstruowane i dedykowane hamaków niemowlęcych, prawidłowo użytkowane nie stwarzają żadnego niebezpieczeństwa. Oferowane w naszym sklepie hamaki dla niemowlaków są wykonane z naturalnych i bezpiecznych materiałów. Płótno to naturalna bawełna wolna od substancji szkodliwych a drewniane stelaże i poprzeczki nie są lakierowane szkodliwą chemią.

Czy niemowlak może spać w hamaku?

W Europie nie zostały przeprowadzone takie badania i zgodnie z zaleceniami producentów nie należy umieszczać dziecka na całą noc w hamaczku. W ciągu dnia może on bez przeszkód służyć jako łóżko do drzemki.

Hamaczki dla niemowlaka - ciekawostka

W Szpitalu Uniwersyteckim Marilia w Brazylii noworodki są kładzione w miniaturowych hamakach zamiast w tradycyjnych łóżeczkach. Takie rozwiązanie opracował personel szpitala, jako sposób na utrzymanie naturalnej pozycji. Pielęgniarki są zdania że hamaki przypominają macicę matki i są idealne dla dzieci urodzonych o czasie jak i dla wcześniaków. W przypadku wcześniaków hamaki są umieszczane w inkubatorach, podobno pomagają przybrać na wadze i mają pozytywny wpływ na ogólną dojrzałość i funkcje wzrokowe i słuchowe.

Hamak - prezent na pępkowe i baby shower

Hamak dla noworodka będzie doskonałym pomysłem na prezent dla przyszłej mamy, jest na tyle oryginalny że nie trzeba się martwić o zdublowanie prezentu. Dostępne w naszym sklepie modele są uniwersalne, pasują zarówno dla chłopca jak i dziewczynki, jeśli z jakiegoś powodu płeć dziecka jest utrzymywana w tajemnicy to nie będzie to żadnym problemem.