Kto raz przyzwyczaił się do hamaków, ten nie będzie już chciał zrezygnować z tych praktycznych i przyjemnych towarzyszy codziennego życia. Jednak, by móc cieszyć się hamakiem jak najdłużej, powinni Państwo przestrzegać kilku ważnych zasad.

 

Chronić przed przetarciem i ostrymi przedmiotami

Przy mocowaniu hamaku należy zwrócić uwagę czy wisi on swobodnie i nie ociera się np. o ziemię. Hamaki powinny być chronione przed ostrymi przedmiotami, takimi jak noże lub nożyczki.

 

Pranie

Niezależnie od tego, czy wywieszają Państwo hamak wewnątrz pomieszczeń, czy na wolnym powietrzu, po pewnym czasie widoczne będą pierwsze oznaki jego użytkowania. Hamaki bez drążka można bez problemu prać w pralce przy 30°C, a hamaki z drążkiem idealnie nadają się do prania ręcznego.

 

Ściąganie na noc

Hamaki z bawełny powinny być chronione przed wilgocią. Na noc należy odwiesić hamak, aby uniknąć zawilgocenia. Jeśli jednak Państwa hamak stał się mokry, to można go pozostawić do wyschnięcia np. na suszarce do bielizny.

 

Przechowywanie w zimie

Wraz z nadejściem chłodnych pór roku hamak ogrodowy wykonał swoje zadanie i zasłużył na trochę zimowego snu. Hamak należy wytrzepać z nagromadzonego kurzu i brudu, a następnie zapakować w plastikowy worek chroniący przed molami. W zimie hamak powinien być przechowywany w suchym i zamkniętym pomieszczeniu.