Hamaki kolumbijskie

Hamak kolumbijski

Hamak kolumbijski to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu i błogi relaks. Delikatne bujanie ponad ziemią wprowadza w stan głębokiego odprężenia i uwalnia endorfiny, które poprawiają nastrój. Pozycja w hamaku jest bardzo zdrowa i nie obciąża żadnych partii ciała, co więcej sprzyja regeneracji zmęczonych mięśni. Hamak to również ciekawy pomysł na nietuzinkowe dopełnienie aranżacji wewnętrznych i przestrzeni wokół domu lub stworzenie wypoczynkowego kącika z hamakiem w roli głównej.


Hamaki kolumbijskie

Hamaki w Kolumbii są obecne od stuleci, kiedyś służyły rdzennym mieszkańcom jako łóżko do spania i wypoczynku, stół a nawet miejsce do drobnych prac. Za sprawą Krzysztofa Kolumba hamaki zostały spopularyzowane w Europie, choć do dziś często są odbierane jako dość egzotyczny mebel. Dziś na ich popularność pracują duże marki hamakowe, które współpracują z lokalnymi rzemieślnikami w ramach sprawiedliwego handlu. Bardzo często produkcja hamaków jest głównym źródłem utrzymania całej rodziny lub nawet całej wioski, kupując nasze produkty przy okazji przyczyniasz się do polepszenia bytu mieszkańców Kolumbijskich wiosek.

Hamaki kolumbijskie w zależności od modelu produkowane są z bawełny, włókien syntetycznych lub mieszanki bawełniano poliestrowej. Jeśli zależy Ci na bardzo dużej odporności materiału na warunki pogodowe, to warto wybrać model z jak największą ilością sztucznej nici. 100% bawełna odwdzięczy się za to miękkością i delikatnością, jednak wymaga ochrony przed ulewnym deszczem i długotrwałym oddziaływaniem wilgoci. Podziału możemy dokonać również na podstawie konstrukcji, wyróżnić można tradycyjne hamaki i z drewnianym drążkiem. Produkcja odbywa się w małych fabryczkach, od kłębka bawełny do gotowego hamaka, w ten sposób można uzyskać najwyższą jakość i kontrolować odpowiednio cały proces. Tradycyjne rzemiosło łączy się coraz częściej z nowoczesnymi technikami i artystycznym wykończeniem takim jak ręcznie tkane liny mocujące i Cadejos - kolumbijskie warkocze.