Fotele hamakowe dla dzieci


Fotel hamakowy dla dzieci

Fotel hamakowy dla dzieci to nietuzinkowy mebel, który powstał z połączenia cech hamaka i fotela wiszącego. Jest to płótno hamakowe zawieszone na drewnianym drążku rozporowym, dla wyszczególnienia części siedzącej i oparcia materiał jest asymetryczny. Innym rodzajem foteli hamakowych są tak zwane kokony lub jaskinie uszyte na kształt kropli wody, posiadają w środku wygodną poduszkę. Wykonane najczęściej z ekologicznej bawełny lub z poliestru w modelach przeznaczonych do użytku na zewnątrz. Te najbardziej popularne produkowane są przez markę La Siesta i Amazonas, obie te marki specjalizują się w hamakach i kładą duży nacisk na rozwój bezpiecznych produktów dziecięcych.

Fotel hamakowy w pokoju dziecka. W programach i czasopismach wnętrzarskich coraz częściej można spotkać się z aranżacjami dziecięcymi, w których główną rolę odgrywają wiszące hamaki. Nie bez powodu architekci je uwielbiają, poza atrakcyjnym  wyglądem są też niezwykle funkcjonalne. Mogą posłużyć jako fotel podczas czytania lektury, słuchania muzyki lub oglądania ulubionej bajki. Fotel hamakowy zastąpi również klasyczną huśtawkę i zachęci do kreatywnej zabawy na tysiące sposobów. Ale  na tym nie koniec, można się w nim schować przed całym światem lub odpocząć po ciężkim dniu w szkole, a w większych modelach nawet uciąć krótką drzemkę.

Fotel hamakowy zamiast huśtawki dziecięcej w ogrodzie. Zimą i jesienią w pokoju a wiosną i latem w ogrodzie, fotele te są tak uniwersalne że można z nich korzystać cały rok i zmieniać dowolnie ich miejsce zawieszenia. Posiadając fotel hamakowy nie ma już konieczności kupowania huśtawki ogrodowej dla dziecka, z powodzeniem zastąpi jej miejsce. Nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie lub na tarasie. Wszędzie tam gdzie jest możliwość bezpiecznego zawieszenia. Jeśli wokół domu nie ma drzew lub innych konstrukcji to niezastąpiony może okazać się specjalny stelaż z drewna lub metalu, służący do zawieszenia. Ważne jest aby modele wykonane z bawełny chronić przed ulewnym deszczem a w razie zamoczenia dobrze wysuszyć, modele z poliestru poradzą sobie z wilgocią. 

Jak zawiesić fotel hamakowy w pokoju dziecka lub w ogrodzie? Ten model w przeciwieństwie do klasycznego hamaka nie zajmuje dużo przestrzeni, wystarczy 1 metr kwadratowy aby swobodnie z niego korzystać, oczywiście jest to wymagane minimum a podczas zabawy lub huśtania przyda się więcej miejsca wokół fotela. Do zawieszenia na suficie lub gałęzi drzewa potrzebny będzie zostaw montażowy, który należy dokupić osobno w naszym dziale -akcesoria-. Przed rozpoczęciem montażu w pokoju dobrze jest przymierzyć fotel i ustalić najbardziej odpowiednie dla niego miejsce, z dala od innych mebli, okien lub ścian. W zależności od zestawu konieczne będzie wywiercenie jednej lub kliku dziur i przykręcenie elementu podsufitowego, później pozostaje już tylko połączenie go liną z fotelem. W ogrodzie na gałęzi drzewa lub innej konstrukcji montaż przebiega bardzo podobnie, z pominięciem użycia wiertarki.Bardzo ważne jest aby fotel zawiesić na odpowiedniej wysokości, adekwatnej do wieku i wzrostu dziecka. Odpowiedni montaż i wysokość zawieszenia mają wpływ na bezpieczeństwo, nie należy tego ignorować. 

Fotel hamakowy w miejscach użyteczności publicznej. Coraz częściej można je spotkać na salach zabaw w hotelach i centrach handlowych, są obecne w prawie każdej komercyjnej bawialni i prywatnym przedszkolu. Większość oferowanych w naszym sklepie modeli posiada certyfikaty bezpieczeństwa TUV i InterTek oraz GOTS.

Fotel hamakowy to również doskonały pomysł na prezent dla dziewczynki i chłopca na różnego rodzaju okazje (komunia, święta lub urodziny). Nie tylko dla młodszych dzieci ale też dla młodzieży, posiadamy w ofercie wiele rozmiarów i kolorów.