Fotel hamakowy z poduszką czy bez?

Pomimo rosnącej popularności foteli hamakowych są one jeszcze spostrzegane jako dosyć egzotyczne meble wypoczynkowe i nie każdy wie,  jaka jest ich specyfika i jak powinno się je użytkować. Bardzo często klienci zainteresowani kupnem fotela hamakowego są rozczarowani, że sprzedawane są one w większości bez poduszek, które są tylko opcją do kupienia osobno.

Dlaczego fotel hamakowy sprzedawany jest bez poduszki? 

Przede wszystkim dlatego, że z założenia powinno się je użytkować bez poduszek. Fotel hamakowy to nic innego jak klasyczny hamak brazylijski lub kolumbijski zawieszony na drewnianym drążku, różni się tylko tym,  że jego materiał jest asymetryczny w celu wyznaczenia powierzchni siedziska i oparcia. Użytkując klasyczny hamak, nie rozkłada się na całej jego powierzchni poduszek, nie byłoby to ani komfortowe, ani praktyczne. Podobnie jest w przypadku foteli hamakowych. Hamaki i fotele hamakowe są niezwykle wygodne właśnie za sprawą leżenia lub siedzenia bezpośrednio na materiale, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, odciąża to kręgosłup i nie powoduje dyskomfortu, użytkownik nie czuje potrzeby ciągłej zmiany pozycji i poprawiania się jak to ma miejsce w przypadku klasycznych mebli.

Podsumowując, fotele hamakowe sprzedawane są bez poduszek, bo nie są one ich integralną częścią i najprościej mówiąc, nie są potrzebne. Poduszki są tylko dodatkową opcją, a ich zakup pozostawiamy do decyzji klienta.

Kiedy warto zakupić poduszki do fotela hamakowego?

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, tak jest też w tym przypadku. Kiedy zatem warto dokupić poduszkę lub poduszki? Większość foteli hamakowych po zawieszeniu w domu lub w ogrodzie wygląda mało atrakcyjnie, dopiero po położeniu się w nich pokazują swą atrakcyjność, nabierają kształtu, a linki mocujące się pięknie rozkładają. Bardzo często jednak fotel ma uzupełniać i upiękniać modne aranżacje,  poza wypoczynkiem w nim chce się też na nie popatrzeć i nacieszyć oko. W takim przypadku poduszki mogą służyć jako dodatkowy element dekoracyjny, ale przede wszystkim rozłożą fotel hamakowy tak jakby w nim ktoś siedział. Kolejnym powodem do zakupienia poduszki może być zła pozycja podczas czytania książki w fotelu hamakowym, niektóre osoby nie lubią czytać z głową odchyloną do tyłu, wtedy jedna poduszka za głową rozwiąże problem. Podobnie jest w przypadku krótkiej drzemki, poduszka pod głową może się przydać. Poduszki sprawdzą się również w przypadku kiedy ktoś chce potraktować fotel hamakowy jako fotel wiszący i komfort hamaka nie jest najistotniejszym wyznacznikiem, wtedy taka przeróbka wydaje się mieć sens.
Oczywiście jesteśmy świadomi indywidualnych predyspozycji każdej osoby, i nie można wykluczyć, że komuś będzie wygodniej z poduszkami pod pupą i za plecami, jednak większość naszych klientów, producenci hamaków i cały nasz zespół (tak każdy z nas użytkuje co najmniej jeden fotel hamakowy) mają podobne zdanie.
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem fotela hamakowego i pomimo przeczytania tego wpisu masz problem z podjęciem decyzji dotyczącej poduszek, to zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią, postaramy się pomóc.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment