Oferowane przez LA SIESTA produkty z bawełny organicznej są certyfikowane przez Textile Exchange znakiem OE100 standard.

 

Bawełna z upraw ekologicznych

Około jedna czwarta (25 %) wszystkich używanych na świecie pestycydów zostaje zastosowana przy produkcji konwencjonalnej bawełny i to mimo, iż tylko 2,4 % całkowitej powierzchni uprawnej Ziemi służy do uprawy bawełny. Ponadto zużycie wody przy tradycyjnej uprawie bawełny jest ogromne.

Bawełna organiczna jest uprawiana według ekologicznych zasad, przy czym rezygnuje się z zastosowania pestycydów oraz nawozów chemicznych, a użycie genetycznie modyfikowanych nasion jest wykluczone.

Przy uprawie bawełny organicznej zużycie wody jest o wiele niższe w porównaniu do konwencjonalnych upraw tego typu. Poprzez płodozmian zostaje zachowana naturalna żyzność gleby. Rolnicy uprawiający bawełnę organiczną przeważnie organizują się w spółdzielnie. Za ekologicznie wyprodukowaną bawełnę uzyskują oni wyższe ceny, co pozwala im na niezależność od światowego rynku bewłny i panujących na nim cen.