Hamak służy odpoczynkowi i dobremu samopoczuciu - pod warunkiem, że można polegać na jego wytrzymałości i bezpieczeństwie użytkowania.

 

Troszczenie się o możliwie najwyższe bezpieczeństwo w hamaku i fotelu wiszącym widzimy jako jedno z naszych najważniejszych zadań. Dlatego skrupulatnie pracujemy nad przewidywaniem potencjalnych niebezpieczeństw i nad ich zapobieganiem poprzez odpowiednie dopasowywanie naszych produktów.

 

Testy obciążeniowe

Wszystkie hamaki i fotele hamkowe LA SIESTA poddawane są testom obciążeniowym. Podczas nich produkty zostają zawieszone na przeznaczonej do tego maszynie i obciążone wagą 2,5 razy większą od maksymalnie dopuszczanej. Na podstawie tego typu testów możemy zindentyfikować ewentualne słabe punkty naszych produktów zanim trafią one do klienta.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim – SafeTurn

W 1998 roku LA SIESTA wynalazła SafeTurn. SafeTurn jest zintegrowanym systemem obrotowym, który umożliwia obrót wokół własnej osi, bez skręcenia się sznurów. Dzieci uwielbiają obracanie się w fotelach wiszących, dlatego szczególnie w produktach dla dzieci Safe Turn jest nieodzowny.

 

Hamaki dziecięce

Dzięki naszemu ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu z produktami dla dzieci, znamy potencjalne niebezpieczeństwa mogące wystąpić podczas ich nieodpowiedniego użytkowania bez opieki dorosłych. We współpracy z BAG, uznaną niemiecką organizacją zachęcającą do aktywności fizycznej i wspierającą produkty troszczące się o poprawną postawę ciała (Bundesarbeitsgemeinschaft für Haltungs- und Bewegungsförderung), opracowaliśmy hamaki dziecięce odpowiadające najwyższym standardom bezpieczeństwa. Tego typu hamaki są nieco mniejsze od zwykłych i mają zamknięty typ zawieszenia, by uykluczyć niebezpieczeństwo powieszenia się.

 

TÜV-Rheinland

Przy opracowywaniu i rozwoju naszych systemów mocujących oraz stojaków pod hamak pracujemy razem z uznaną niemiecką instytucją - TÜV-Rheinland. To eksperci od kontroli jakości sprawdzający czy produkty spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Dają oni także wytyczne co do konstrukcji, aby wykluczyć wszelkie źródła zagrożenia. Różnorodne systemy mocujące i stelaże marki LA SIESTA opatrzone są znakiem gwarancji bezpieczeństwa (GS).