Hamaki Tropilex

Motto: "Każdy powinien się bardziej zrelaksować, Twoje ciało i umysł zasługują na to. A relaksując się w hamaku dostaniesz mini-wakacje za darmo!"

Tropilex jest holenderską marką produkującą piękne hamaki i wiszące krzesła, robi to w sposób uczciwy i zrównoważony dla środowiska naturalnego.

Hamaki i wiszące fotele Tropilex są tkane i wykańczane ręcznie przez tradycyjnych tkaczy w Kolumbii i Indiach. Jakość produktów jest dwukrotnie sprawdzana a fabryki są regularnie odwiedzane w celu monitoringu produkcji i warunków pracy.

Drewniane stojaki na hamak mają swoje korzenie w dobrze zarządzanych skandynawskich lasach i są produkowane w specjalnej fabryce drewna w Polsce. Drewniane stelaże Tropilex posiadają certyfikat FSC.

Metalowe stojaki hamakowe i akcesoria montażowe są produkowane w Chinach. Głównie w dwóch małych rodzinnych firmach, w których pracują bardzo przyjaźni i pozytywne nastawieni ludzie.

1% na planetę - Tropilex jest dumnym członkiem 1% For The Planet . Przekazuje 1% rocznej wartości ze sprzedaży produktów firmie The Ocean Cleanup i Trees for All. Przeczytaj więcej o tych pięknych inicjatywach na www.onepercentfortheplanet.org

80% hamaków i foteli wiszących marki Tropilex jest wytwarzanych z przędzy, która jest certyfikowana przez Oeko-Tex® 100. Oeko-Tex® jest jednym z wiodących na świecie certyfikatów dla wyrobów włókienniczych, tak zwanym świadectwem zdrowia, ponieważ produkt końcowy jest testowany pod kątem substancji niebezpiecznych. Kryteria dotyczące Oeko-Tex® 100 są bardziej rygorystyczne niż te określone prawem i dotyczą w szczególności zawartości chemikaliów, które mogą powodować podrażnienie skóry, alergie, nowotwory, uszkodzenie układu nerwowego i narządów wewnętrznych. Lista rozważanych substancji chemicznych jest regularnie aktualizowana i dostosowywana. Oeko-Tex® 100 to dobrowolna etykieta kontrolowana przez stowarzyszenie Oeko-Tex®, która ocenia i ustanawia wymagania dotyczące certyfikacji produktów.

Drewno wykorzystane do produkcji hamaków i stojaków posiada certyfikat FSC. Certyfikat FSC jest uznawany za "złoty standard" dla drewna pozyskiwanego z lasów, które są odpowiedzialnie zarządzane, korzystne społecznie, przyjazne dla środowiska i opłacalne ekonomicznie.

Opakowania przyjazne dla środowiska Tropilex stara się korzystać z opakowań w sposób przyjazny dla środowiska, przy użyciu używanych materiałów i ponownie wykorzystywać ich jak najwięcej. To nie zawsze jest możliwe, jednak wszystkie używane opakowania i papier posiadają certyfikat FSC lub pochodzą z recyklingu.