Hamaki do spania

Dokonując wyboru należy pamiętać że nie wszystkie hamaki nadają się do spania. Materiał i styl hamaka może mieć wpływ na komfort snu. Powinno się unikać hamaków wykonanych z szorstkich tkanin, takich jak liny (hamaki sznurkowe) i grube przędze poliestrowe. Hamak do spania powinien być wykonany z miękkich i oddychających materiałów, jak bawełna i DuraCord (połączenie właściwości poliestru i bawełny). Zbyt płaska powierzchnia nie jest również wskazana, jak w przypadku hamaków z drążkiem, które na pierwszy rzut oka wydają się idealne do spania, jednak osoby, które się wiercą i często zmieniają pozycję mogą niestety zakończyć sen na podłodze.

Wieszając hamak po raz pierwszy może być kuszące zawieszenie go tak by był bardzo napięty, należy jednak wziąć pod uwagę że hamaki bardzo różnią się od tradycyjnego łóżka i ich powierzchni nie musi być płaska. Hamaki powinno zawieszać się luźno, tworząc głęboki zwis w środku, na kształt kokonu. Niski środek ciężkości i ścianki z tkaniny po obu stronach hamaka zapewniają większą stabilność i zapobiegają przed przypadkowym upadkiem. Pomocna może być zasada montażu hamaka w ten sposób by po obu końcach tworzony był kąt 30 stopni.

Chociaż hamak otula śpiącego w ochronny kokon, dodatkowe akcesoria mogą polepszyć komfort snu. Jeśli hamak regularnie służy do spania dobrze jest się zaopatrzyć w poduszkę, a dla śpiących pod gołym niebem niezbędna może się okazać moskitiera chroniąca przed owadami i daszek przeciwdeszczowy, ale również koc lub śpiwór i ciepłe skarpety :)

Początkujący właściciele hamaków chcąc nauczyć się w nich spać często popełniają błąd, kładąc się wzdłuż środka materiału, co stwarza niewygodną i niezdrową pozycję ciała, które wygięte jest w kształcie banana. Właściwym sposobem ułożenia się w hamaku jest pozycja po przekątnej, z głową i nogami poza środkiem hamaka a bliżej jego krawędzi.

Łagodne bujanie hamaka może być niepokojące dla użytkowników, którzy po raz pierwszy decydują się na sen w wiszącym łóżku, jednak to kołysanie w późniejszym czasie powinno ułatwiać zasypianie i poprawić jakość snu. W badaniach przeprowadzonych przez Current Biology, naukowcy stwierdzili że łagodne kołysanie zachęca do snu poprzez synchronizację fal mózgowych.

hamaki do spania

WYBIERZ HAMAK DO SPANIA

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz