Hamaki meksykańskie

Wysłane przez: Sklep Hammock.pl W: Blog o hamakach. Na: czwartek, wrzesień 28, 2017 Komentarz: 0 Trafienie: 1569

Hamaki Meksykańskie

Od ponad 3 tysięcy lat Majowie rozwijali kulturę o bardzo bogatych tradycji do której należą również hamaki, które w Jukatanie były ważnym elementem wystroju domów i ogrodów przydomowych. Dla wielu rodzin produkcja hamaków była i jest często jedynym źródłem utrzymania, kupując ręcznie wykonany meksykański hamak wspierasz ekonomicznie ludność Majów.

Hamaki z meksyku niezmiennie od setek lat wykonywane są tą samą metodą Mallas, polegającą na wkręcaniu ze sobą dużej ilości bawełnianych nitek. Wykonane w ten sposób hamaki są bardzo przewiewne, rozciągliwe i wytrzymałe. Ze względu na doskonałą cyrkulację powietrza pomiędzy ciałem a bawełnianą siatką, hamaki z Jukatanu sprawdzą się najlepiej w upalne dni. Meksykańskie hamaki należą do najbardziej wygodnych z kategorii wiszących łóżek, ich konstrukcja pozwala się w nich idealnie "zatopić". Może to dlatego że pierwotnie były wykonywane z sieci rybackich :)

Godnym przedstawicielem hamaków meksykańskich jest model Mexicana marki La Siesta, dostępny w dwóch kolorach Canara i Ecru. Wytrzymuje on aż 200 kilogramów obciążenia i mierzy 4 metry długości.

Hamaki meksykańskie

Hamaki z meksyku

HAMAK MEKSYKAŃSKI SIATKOWY MEXICO

Komentarze

Zostaw komentarz