Fotele wiszące

Wszyscy potrzebujemy bezpiecznego i przytulnego miejsca, do którego możemy czasem uciec od codziennego życia. Najlepszym miejscem do tego będzie mały zakątek we własnym ogrodzie lub pokoju wypoczynkowym, gdzie możemy w spokoju poczytać książkę, posłuchać muzyki, zrelaksować się, po prostu usiąść i kontemplować życie.

Idealnie w takim miejscu sprawdzą się fotele wiszące!

Wiszące fotele to świetny sposób na to aby przestrzeń stała się bardziej swobodna i przyjemna. Sprawdzą się w aranżacjach, które nie są traktowane zbyt poważnie, jeśli chcesz aby Twoja przestrzeń była wyjątkowa i bardziej zabawna to z pewnością tego typu fotel uczyni ją właśnie taką. Bujanie w obłokach jest super! Już od dawna fotele podwieszane, tak jak i hamaki są kojarzone z leniuchowaniem, latem na świeżym powietrzu lub zimą w mieszkaniu. Gdziekolwiek zdecydujecie się je zawiesić, jesteśmy pewni że będziecie bardzo szczęśliwy i niezwykle zrelaksowani.

Istnieje kilka rodzajów wiszących foteli, postaramy się krótko opisać kilka z nich:

1) Fotele wiszące hamakowe. Ich konstrukcja jest mocno zbliżona do hamaka, z tą różnicą że końce tkaniny zamocowane są na jednym drążku, tak by zamiast legowiska stworzyć siedzisko. Są one doskonałą alternatywą dla osób, które nie mają wystarczającej ilości miejsca aby zawiesić klasyczny hamak. Należą one do najlżejszych tego typu foteli, będą zatem doskonałe jeśli planujecie często zmieniać miejsce wypoczynku, lub nawet zabrać je ze sobą na wakacje.

2) Fotele wiszące wiklinowe. Wykonane z aluminiowego szkieletu oplecionego wikliną i jutą, ich kształt często przypomina kulę lub owal. Ze względu na dość twardą i mało komfortową powierzchnię siedziska i oparcia sprzedawane są z w komplecie z dużą poduszką, która zdecydowanie zwiększa wygodę. Ten rodzaj będzie ciekawym dodatkiem do aranżacji vintage, boho, prowansalskich i skandynawskich.

3) Fotele wiszące drewniane. Są kształtem podobne do poprzedników i również niezbędna będzie wygodna poducha. Ze względu na ich stosunkowo dużą wagę własną, przed montażem koniecznie trzeba sprawdzić wytrzymałość elementów, do których fotel ma być zawieszony. Ten model najchętniej wybierany jest do ogrodu, co oczywiście nie oznacza że nie sprawdzi się w mieszkaniu, potrzebuje on jednak nieco więcej wolnej przestrzeni.

4) Fotele wiszące Cacoon. Jest to bardzo oryginalna i nietuzinkowa konstrukcja oparta na budowie namiotu. Wykonane są z bardzo wytrzymałego i odpornego na warunki pogodowe materiału, będą idealne podczas wypoczynku na zewnątrz, gwarantują ochronę przed deszczem i wiatrem. Jako wyposażenie dodatkowe można dokupić moskitierę i drzwi. Więcej informacji można znaleźć pod adresem cacoon.pl

5) Fotele wiszące designerskie. Skonstruowane przez znanych projektantów, posiadają często futurystyczne kształty i wykonane są często z trudno dostępnych lub trudno obrabialnych materiałów. Wszystko to sprawia że osiągają zawrotne ceny, dla przykładu Bubble Chair projektu  Eero Aarnio to koszt około 15 tysięcy złotych. Można je nabyć w wersji tak zwanej "inspirowanej" za 1/5 ceny oryginału.

Montaż fotela podwieszanego.

Fotele można zamontować na dwa podstawowe sposoby:

1) Bezpośrednio do sufitu, belki stropowej lub na gałęzi drzewa. Przed montażem dobrze jest upewnić się z jakim materiałem mamy do czynienia i na tej podstawie odpowiednio dobrać elementy montażowe. Zazwyczaj wystarczy zestaw zawierający hak huśtawkowy i lina, jeśli mebel będzie często ściągany to przyda się dla wygody również karabinek. Do zawieszenia na drzewie wystarczy sama linka, dobrze jest jednak wtedy zabezpieczyć gałąź przed zniszczeniem.

2) Montaż na stojaku. Jeśli nie posiadamy w ogrodzie drzew lub zawieszenie na domu nie jest możliwe, np. W przypadku sufitu podwieszanego. Stelaże do foteli wykonane są najczęściej z drewna lub metalu i w zależności od producenta posiadają różne kształty i dopuszczalne obciążenia. Dobrze jest skonsultować ze sprzedawcą czy dany model będzie odpowiedni do wybranego fotela. Ceny stojaków często przekraczają cenę samego fotela, bronią się one jednak możliwością ustawienia w dowolnym miejscu i możliwością zmiany tego miejsca, co jest bardzo dużą zaletą.

Na koniec oczywiście zapraszamy do zapoznania się z ofertą foteli oferowanych w naszym sklepie.

FOTELE WISZĄCE